Technika

Jeden den bez televize navodí pohodu

Většina lidí automaticky když přijde domů, zapne televizi. Ta později běží, ačkoli se na ni nikdo nedívá. Televize začala v mnoha domácnostech sloužit jako kulisa. Zprávy, detektivky, politické debaty, filmy, přepínáme ovladačem z jednoho programu na druhý a hledáme, co nás zaujme. Když jsou reklamy tak opět začneme zuřivě přepínat a soustředit se na to co dávají jinde. Někteří u televize také usínají, čímž negativně ovlivňují kvalitu svého spánku.

Jde to i jinak

Najednou je klid a my máme možnost utřídit si myšlenky v hlavě a promyslet věci, na které nám nezbývá čas. Můžeme čas strávit s rodinou nebo pozvat domů přátele a udělat si večírek.

pražená kukuřice

Televize nepoutá naši pozornost a my se můžeme věnovat činnostem, na které jsme pro koukání na televizi zapomněli. Můžeme objevit kouzlo rozhovorů a pobavit se třeba vzpomínkami na společné chvíle se svými blízkými nebo si vyndat knihu a začíst se do stránek. Možná si ani neuvědomujeme, kolik nám televize ubírá z našeho času, který bychom mohli jinak efektivněji využít. Čas od času je příjemné posedět si a podívat se třeba na pěkný film, ale když se z toho stane rutina, je to škoda. Je mnoho možností, jak využít svůj volný čas, a to si neuvědomíme, dokud nezkusíme na jeden den si nepustit televizi. Možná zjistíme, že jsme na dívání na televizi závislí, a to je nejvyšší čas s tím něco udělat. Na místo vysedávání u televize můžeme začít běhat a dělat tím něco pro svoji fyzickou kondici. Nebo třeba věnovat čas dlouho odkládané přestavbě bytu.

příjemné prostředí

Inspirací může být článek:

Negativní věci nás ovlivňují – v televizi je mnoho násilí a negativních zpráv a koneckonců každý motivační kouč vám poradí, když už chcete koukat na televizi, abyste se vyhnuli takovým pořadům. Snadno totiž můžeme podlehnout špatné náladě a depresi.

Jeden den, kdy nezapneme televizi, se může stát rituál, který budeme každý měsíc opakovat. U ostatních členů tento nápad může vyvolat vlnu zloby, pokud však přijdeme s alternativním řešením, mohou na náš plán přistoupit.

4.6/5 - (12 votes)